Wczytuję dane...
Termin dostawy 24 godzin
Koszt wysyłki: Wysyłka gratis!
Producent: Amptweaker
Oblicz ratę

Założycielem i głównym konstruktorem w firmie Amptweaker jest James Brown, człowiek legenda wśród projektantów wzmacniaczy gitarowych. Pracę przy ich projektowaniu rozpoczął w 1986 roku w firmie Peavey, gdzie stworzył takie wzmacniacze jak VTM czy 5150. Przez 13 lat blisko współpracował z Eddim Van Halenem, który sygnował model 5150.
W trakcie 18 lat pracy w Peaveyu był współtwórcą takich wzmacniaczy jak Classic 50, Classic 30, DeltaBlues, czy całej serii TransTube. Zaprojektował efekt Dirty Dog i współpracował przy dopracowaniu efektu Delta Stomp.
Pod koniec lat 90-tych stworzył serię wzmacniaczy Triple XXX, która jest uważana za jedną z lepszych od Peaveya. W 2003 roku rozpoczął współpracę z Joe Satrianim, czego efektem był wzmacniacz JSX.
W 2004 roku James rozpoczął pracę w firmie Kustom jako główny inżynier i projektant. Pierwszym jego projektem były w pełni lampowe wzmacniacze ’36 Coupe i ’72 Coupe, które zdobyły niemałe uznanie wśród muzyków. Stworzył też wzmacniacz Double Cross, gdzie zastosował wiele innowacyjnych rozwiązań.
Po 2 latach pracy w firmie Kustom rozpoczął prace nad projektem swoich własnych efektów i w 2011 roku założył firmę Amptweaker.


TightBoost jest modyfikacją TightDrive z mniejszym przesterowaniem i większą głośnością. Dzięki regulacji Tight i tonów średnich daje możliwość uzyskania brzmienia w stylu Parked Wah.

 

W 2010 roku na targach Nashville Amp Expo wielu gitarzystów dzieliło się uwagami na temat brzmienia tego efektu, a ich efektem jest przełącznik Wah obok regulacji tonów średnich. Dzieki niemu można uzyskać brzmienie ostre i krzykliwe lub też spokojniejsze i gardłowe. Używając dodatkowo potencjometra Tight, regulacji tonów wysokich i średnich oraz wzmocnienia, można uzyskać wiele różnych brzmień.

 

Efekt TightBoost używa tego samego obwodu przesterowującego co TightDrive, przez co, w odróżnieniu od innych tego typu efektów, pozwala uzyskać ciepłe brzmienie podobne do brzmienia lampowego. Potencjometr Boost pozwala na regulację wzmocnienia, a High na regulację tonów wysokich.

 

Tradycyjnie tak jak wszystkie efekty Amptweaker, TightBoost jest wykonany w całości ręcznie, posiada pętlę efektów z przełącznikiem Pre/Post, podświetlane potencjometry i metalową obudowę.

 

Specyfikacja:

- True Bypass
- Regulacja Boost, Tone middle i high, Tight
- Przełącznik Wah
- Pętla efektów z przełącznikiem Pre-Post
- Podświetlenie potencjometrów diodami LED
- Przełącznik odłączający baterię
- Standardowe gniazdo zasilania jack 2.1mm X 5.5mm
- Napięcie zasilania 9V – 18V
- Magnetycznie zamykana pokrywa na baterię
- Wykonany ręcznie w USA

Podobne produkty
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...
.