amptweaker, tight drive, efekt gitarowy, przester, distortion, profesjonalny przester, dobry distortion, do metalu, do rocka, overdrive
Wczytuję dane...
Termin dostawy 24 godzin
Koszt wysyłki: Wysyłka gratis!
Producent: Amptweaker
Oblicz ratę

Założycielem i głównym konstruktorem w firmie Amptweaker jest James Brown, człowiek legenda wśród projektantów wzmacniaczy gitarowych. Pracę przy ich projektowaniu rozpoczął w 1986 roku w firmie Peavey, gdzie stworzył takie wzmacniacze jak VTM czy 5150. Przez 13 lat blisko współpracował z Eddim Van Halenem, który sygnował model 5150.
W trakcie 18 lat pracy w Peaveyu był współtwórcą takich wzmacniaczy jak Classic 50, Classic 30, DeltaBlues, czy całej serii TransTube. Zaprojektował efekt Dirty Dog i współpracował przy dopracowaniu efektu Delta Stomp.
Pod koniec lat 90-tych stworzył serię wzmacniaczy Triple XXX, która jest uważana za jedną z lepszych od Peaveya. W 2003 roku rozpoczął współpracę z Joe Satrianim, czego efektem był wzmacniacz JSX.
W 2004 roku James rozpoczął pracę w firmie Kustom jako główny inżynier i projektant. Pierwszym jego projektem były w pełni lampowe wzmacniacze ’36 Coupe i ’72 Coupe, które zdobyły niemałe uznanie wśród muzyków. Stworzył też wzmacniacz Double Cross, gdzie zastosował wiele innowacyjnych rozwiązań.
Po 2 latach pracy w firmie Kustom rozpoczął prace nad projektem swoich własnych efektów i w 2011 roku założył firmę Amptweaker.


TightDrive to pierwszy przester firmy Amptweaker, w którym zastosowano potencjometr Tight. Zmienia on brzmienie od mocnego i tłustego po ostre i agresywne. W połączeniu z regulacją wzmocnienia, tonu i głośności daje to mnóstwo różnych brzmień. Z łatwością można uzyskać bluesowe, lekko przesterowane brzmienie, jak też całkiem mocne przesterowanie idealnie pasujące do partii solowych.

 

Efekt został zaprojektowany z uwzględnieniem sugestii wielu gitarzystów, którzy chcieli mieć jeszcze większą kontrolę nad brzmieniem. W wyniku tego powstała pętla efektów z przełącznikiem Pre-Post, co pozwala określić czy efekty do niej podpięte będą przed czy za TightDrive. Sprawdza się to doskonale z takimi efektami jak delay czy kompresor. Całość zamknięta jest w mocnej, metalowej obudowie.

 

 

SPECYFIKACJA:

- True Bypass
- Regulacja volume, tone, gain i tight
- Pętla efektów z przełącznikiem Pre-Post
- Podświetlenie potencjometrów diodami LED
- Przełącznik odłączający baterię
- Standardowe gniazdo zasilania jack 2.1mm X 5.5mm
- Napięcie zasilania 9V – 18V
- Magnetycznie zamykana pokrywa na baterię
- Wykonany ręcznie w USA

Podobne produkty
.